Araba Karşılaştırma

Araba karşılaştırma sayfasında istediğiniz markayı, modeli, yılını ve donanım paketini sırasıyla seçerek karşılaştırma yapabilirsiniz.


1. Araç Seçimi 2. Araç Seçimi

Seçtiğiniz araçların bagaj hacmi, yakıt tüketimi ve uzunluk ölçüleri gibi teknik verilerini, iç ve dış donanım özelliklerini detaylı bir şekilde kıyaslayabilirsiniz.


Araba karşılaştırma sitesi insanların araç almadan öncesinde kafalarındaki soru işaretlerini giderici bir sistemdir. Araç fiyatlarının düzenli olarak arttığı şu günlerde kolay bir şekilde kıyaslama imkanı sunan Arabavs.com sitesi sizlere en doğru ve güncel özellikleri sunmaktadır. Araçların teknik özelliklerden farklı olarak donanım özelliklerinin karşılaştırılmasına da imkan sağlayan sistem sıfır veya ikinci el otomobil alacak insanlar için kendilerine en uygun aracı bulmalarını sağlar.

Araba karşılaştırması nasıl yapılır? Araç karşılaştırma sayfamızda form aracılığıyla on binlerce sıfır ve ikinci el otomobil arasından istediğiniz iki arabanın markasını, modelini, yılını ve donanımını seçerek karşılaştır butonu yardımıyla teknik ve donanım özelliklerini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Bu detaylar arasında bulunan teknik verilerden; şehir içi ve şehir dışı yakıt tüketimini, bagaj hacmini, motor hacmini, silindir sayısını, silindir hacmini, beygir gücünü, uzunluğunu, genişliğini, yüksekliğini, vitesini ve tork gibi daha bir çok özelliklerini kıyaslayabilirsiniz. Tekniksel özellikler dışında donanımsal özelliklerden de; park sensörlerini, yokuş kalkış sistemini, klimasını, hız sabitleyicisini, start-stop sistemini, anahtarsız çalıştırmasını, geri görüş kamerasını, mutimedya ve navisgasyon sistemi gibi sunulan bir çok özelliklerin var olup olmadıklarını detaylı bir şekilde incelerken diğer araçlarla kıyaslayabilirsiniz. Ayrıca araba karşılaştırma sayfasından Suv, Sedan, Hatchback, Coupe ve Cabrio gibi arabaları kıyaslarken ticari araç karşılaştırması da yapabilirsiniz.

Peki sıfır yada ikinci el araç alırken nelere dikkat edilmeli? Aracınızla ortalama kaç kilometre yapacağınız önemlidir. Bu seçim araçların yıllık giderleri konusunda önemli bir etken olup benzin, dizel, otogaz yada hibrit araçlar içerisinden seçim yapmanızı kolaylaştırır. Seçtiğiniz motor tipinden sonrasında araçların yakıt tüketimlerini karşılaştırmalısınız. Yeni nesil araçlar benzin yada dizel motora sahip olsalar da yakıt tüketimi konusunda oldukça hassas olarak üretilseler de yinede yakıt tüketimi önemli bir adım olacaktır.

Bir diğer kriter vites olmalıdır. Vites yakıt tüketimi ve konfor açısından önemli etkendir. Her gün daha da artan trafikte tercihiniz manuel bir şanzıman mı yoksa otomatik bir şanzıman mı olurdu bunun kararını vermelisiniz. Bu adımdan sonra almayı düşündüğünüz markayı ve modeli tercih eden insanların düşüncelerini ve yorumlarını öğrenmelisiniz. Bu yorumlar sizlere araç hakkında ses yalıtımı, rüzgar sesi ve trim sesleri gibi detaylar hakkında daha fazla bilgi sahibi yapacaktır. Bu yorum ve düşünceler araba hakkında pişmanlık yaşamamanızı sağlar. Sonuç olarak karar verdiğiniz araçlardan sıfır yada ikinci el farketmeksizin öncelikli olarak donanımlarını, özelliklerini ve fiyat bilgisini karşılaştırmalısınız. Bu karşılaştırmayı yaparken de Arabavs.com üzerinden aynı yada farklı segmentte yer alan diğer araçlarla karşılaştırabilir ve arasındaki farkları inceleyebilirsiniz.


Yakıt Fiyatları 27 Ekim 2020

Benzin litresi: 6.77

Dizel litresi: 6.15

Son Karşılaştırmalar

Son Haberler


Araba Karşılaştırma

ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

Sıfır Araba Fiyatları

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2020 arabavs.com. │Araba KarşılaştırmaBize Ulaşın