Araba Karşılaştırma

Araba karşılaştırma sayfamızda istediğiniz markayı, modeli ve yılını seçerek; birçok özelliklerini kıyaslayabilirsiniz.


1. Araç Seçimi 2. Araç Seçimi

Araba karşılaştırma sitesi insanların araç almadan öncesinde kafalarındaki soru işaretlerini giderici bir sistemdir. Araç fiyatlarının düzenli olarak arttığı şu günlerde kolay bir şekilde kıyaslama imkanı sunan Arabavs.com sitesi sizlere en doğru ve güncel özellikleri sunmaktadır. Araçların teknik özelliklerden farklı olarak donanım özelliklerinin karşılaştırılmasına da imkan sağlayan sistem sıfır veya ikinci el otomobil alacak insanlar için kendilerine en uygun aracı bulmalarını sağlar.

Araç karşılaştırma sayfamızda form aracılığıyla on binlerce sıfır ve ikinci el otomobil arasından istediğiniz iki arabanın markasını, modelini, yılını ve donanımını seçerek karşılaştır butonu yardımıyla tekniksel ve donanımsal özelliklerini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Bu detaylar arasında bulunan teknik verilerden; şehir içi ve şehir dışı yakıt tüketimini, bagaj hacmini, motor hacmini, silindir sayısını, silindir hacmini, beygir gücünü, uzunluğunu, genişliğini, yüksekliğini, vitesini ve tork gibi daha bir çok özelliklerini kıyaslayabilirsiniz. Tekniksel özellikler dışında donanımsal özelliklerden de; park sensörlerini, yokuş kalkış sistemini, klimasını, hız sabitleyicisini, start-stop sistemini, anahtarsız çalıştırmasını, geri görüş kamerasını, mutimedya ve navisgasyon sistemi gibi sunulan bir çok özelliklerin var olup olmadıklarını detaylı bir şekilde incelerken diğer araçlarla kıyaslayabilirsiniz. Otomobil karşılaştırma kısmında Suv, Sedan, Hatchback ve Hibrit gibi arabaları kıyaslarken bunların dışında ticari araç karşılaştırma da yapabilirsiniz.

Peki araç alırken nelere dikkat edilmeli? Araç almadan öncesinde dikkat edilmesi gereken birkaç soru vardır. Aracınızla ortalama ne kadar kilometre yapacağınız önemlidir. Bu seçim araçların yıllık giderleri konusunda oldukça etkilidir. Bu karar sizleri benzinli yada dizel motor seçiminiz arasında karar vermenizi sağlayan en önemli etkenlerden birisi olacaktır. Türkiye"de satılan araçlar arasında dizel motorlu arabalar benzinli araca göre daha pahalıdır. Seçtiğiniz motor tipinden sonrasında araçların yakıt tüketimlerini karşılaştırmalısınız. Yakıt tüketimi motor kadar önemlidir. Yeni nesil araçlar benzinli motora sahip olsalar da yakıt tüketimi konusunda oldukça hasssas olarak üretilmektedir. Bir diğer kriter vites olmalıdır. Vites yakıt tüketimi ve konfor açısından önemli etkendir. Her gün daha da artan trafikte tercihiniz manuel bir şanzıman mı yoksa otomatik bir şanzıman mı olurdu bunun kararını vermelisiniz. Bu soru işaretleri giderilip karar verdikten sonra seçtiğiniz markayı ve modeli tercih eden insanların düşüncelerini ve yorumlarını öğrenmelisiniz. Bu yorumlar sizlere araç hakkında daha fazla bilgi verecektir. Araçların ses yalıtımı, rüzgar sesi ve trim sesleri gibi detaylar genelde hassas noktalardır. Bu konu hakkında bilgi sahibi olmanız, aldığınız araba hakkında pişmanlık yaşamamanızı sağlar. Sonuç olarak karar verdiğiniz araçlardan sıfır yada ikinci el farketmeksizin öncelikli olarak donanımlarını, özelliklerini ve fiyat bilgisini karşılaştırmalısınız. Bu karşılaştırmayı yaparken Arabavs.com üzerinden aynı seğmentinde yer alan diğer araçlarla karşılaştırabilir ve arasındaki farkları inceleyebilirsiniz.


Yakıt Fiyatları 31 Mart 2020

Benzin litresi: 5.31

Dizel litresi: 5.38


Araba Karşılaştırma

ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

Sıfır Araba Fiyatları

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2020 arabavs.com.